For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O439672 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9816746580, 9673629780, 7026555 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | HN01 |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 252218 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O439673 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9675627980, P9675627980, IA2048, M162476 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | HN01 |
| Engine capacity | 1199 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 252218 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Estate |
| Brand of part | VALEO |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O439674 |
| Inch | 16 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9677426777, 96774267TW, 9677426877 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Colour of part | Chrome, Chroom |
| Particularities | Heeft grebruikssporen. |
| Internet ID | O439682 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 6 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 20CQ46, 223111, 223274 |
| State | Overhaul |
| Engine code | 5FS |
| Engine capacity | 1600 |
| Gearbox code | 20CQ46 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 0 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | R1 |
| Particularities | Revisie handgeschakelde versnellingsbak, Levertijd +/- 3 werkdagen. Prijs o.b.v. inruil oude versnellingsbak na inbouw. (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude versnellingsbak gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O439693 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 45 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 2520 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 2054516, 205451687V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | LANDSAIL |
| Profile depth | 6 |
| Speed rating | V |
| Load index | 87 |
| Particularities | Landsail 4 Seasons 87V |
| Internet ID | O439692 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 45 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 2520 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 2054516, 205451687V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | LANDSAIL |
| Profile depth | 6 |
| Speed rating | V |
| Load index | 87 |
| Particularities | Landsail 4 Seasons 87V |
| Internet ID | O439741 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 6500Y1, 6500Y3 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A3 |
| Brand of part | SIEMENS |
| Location | Front right |
| Particularities | BSM met kapotte behuizing. |
| Internet ID | O439746 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 4162Z1, 004162Z1 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | In goede staat, incl. 1 sleutelbaard. |
| Internet ID | O439776 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 1638137280, 5802M9, 5802EP, 0001112041, 9647982880, 1638116780 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | KFW |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | BOSCH |
| Particularities | Getest op werking. |
| Internet ID | O439784 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 9655191580, 9800822280, 6453QE, 07808611462 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | KFW |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | SANDEN |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O439788 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 9636868880, 4007KX, 26079836QN, 26057304 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | KFW |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | PSA |
| Elec/Hydr/Mechan | Hydraulic |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O439868 |
| Steering wheel control | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 4109CJ, 9644116677 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | PSA |
| Doors | 4-dr |
| Material | Leather |
| Airbag | Yes |
| Particularities | Bevat lichte gebruikssporen, verder in goede staat. |
| Internet ID | O439870 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 9639205880, 9639215980, 9639205780, 14265L |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O439871 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 9623543480, 1420H2, 9628427080, 9628426980, 9622031480, 9636987580, 9636987680, 9657430580 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | KFW |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | TECAFILTERS |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O439872 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2005 |
| Part number | 9625678980, 9655645680, 144087 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1360 |
| Odometer reading | 233119 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | In goede staat. |