For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O451917 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 1984F9, 2325000010, 052012317 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451918 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 1984F9, 2325000010, 052012317 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451916 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 1984F9, 2325000010, 052012317 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451919 |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 1612521380, 1612521480 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine code | BH01 |
| Engine capacity | 1560 |
| Kilowatt | 88 |
| Emission class | Euro 6 |
| Odometer reading | 279912 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Complete motor incl. turbo (uitvoering zonder oliepomp met elektroklep aansturing), prijs o.b.v. inruil oude motor na inbouw (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude motor gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O451920 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 9806281880, 1610626180 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine code | BH01 |
| Engine capacity | 1560 |
| Gearbox code | 20MB39 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 279912 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Handgeschakelde versnellingsbak, prijs o.b.v. inruil oude versnellingsbak na inbouw. (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude versnellingsbak gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O451922 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 9678070780, 009678070780 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Estate |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | KCA |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | Origineel panoramadak in afgezaagde dakplaat. |
| Internet ID | O451921 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 96783105ZD, 9677848780, 16108046ZD |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1560 |
| Odometer reading | 279912 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Estate |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | 2x Airbag + Dashboard. (Op het dashboard is een schijf voor de telefoonhouder gemonteerd) |
| Internet ID | O451924 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Automatic |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 1920HZ, 001920HZ |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451926 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9008019019, 5970C1, 597088 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451925 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9008019019, 5970C1, 597088 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451927 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9008019019, 5970C1, 597088 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 111718 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DENSO |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O451935 |
| Tyre width | 125 |
| Tyre height | 85 |
| Inch | 16 |
| Bolt circle | 5x108 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 9675355980, 009675355980 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 5 |
| Material | Steel |
| ET value | 32 |
| Jot | 3.5 |
| Particularities | Originele 5-gaats thuiskomer 125/85/16 DOT3215 |
| Internet ID | O451938 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 4822 |
| Kind of tyre | All season, Summer |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | VREDESTEIN |
| Profile depth | 6.2 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Vredestein Quatrac 91V DOT4822 |
| Internet ID | O451936 |
| Inch | 16 |
| Bolt circle | 5x108 |
| TPMS sensor | No |
| Wheel type | Sport |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 96779895TW, 9677989577 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | PEUGEOT |
| Wheel bolts | 5 |
| Colour of part | Zilvergrijs |
| Material | Alloy |
| ET value | 44 |
| Jot | 7 |
| Particularities | Gecontroleerde velg. |
| Internet ID | O451937 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 4822 |
| Kind of tyre | All season, Summer |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2015 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | VREDESTEIN |
| Profile depth | 6.2 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Vredestein Quatrac 91V DOT4822 |