For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O449028 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 8744W1, 1607989380 |
| State | Used |
| Classification code | X |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | Light, Green, Licht Groen |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | Niet kunnen testen maar de lijnen in de ruit zien er goed uit. |
| Internet ID | O449029 |
| Exhaust recess | No |
| Tow bar | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 7410Y8, 00007410Y8 |
| State | Used |
| Classification code | A3 |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | White, wit |
| Paint code part | KWD |
| PDC | 4 |
| Doors | 4-dr |
| Sensor | Yes |
| Particularities | Inclusief aftermarket PDC set. |
| Internet ID | O449030 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 7414LA, 00007414LA |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | PEUGEOT |
| Doors | 4-dr |
| Material | Steel |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O449031 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Automatic |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 5148J8, 00005148J8 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 1KRFE |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 146750 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| ABS | Yes |
| Wheel bolts | 4 |
| Type of brake | Drum |
| Particularities | incl. remtrommels en abs-sensoren in goede staat. |
| Internet ID | O449032 |
| Decorative strip | Yes |
| Paint code description | BLANC LIPIZAN |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 1612539780, 9004W9 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | White, wit |
| Paint code vehicle | KWD |
| Sensor | No |
| Particularities | Kaal portier in nette staat. Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O449033 |
| Decorative strip | Yes |
| Hinged window | No |
| Paint code description | BLANC LIPIZAN |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 1612543680, 9006J3 |
| State | Used |
| Classification code | A3 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | White, wit |
| Paint code vehicle | KWD |
| Sensor | No |
| Particularities | Kaal portier met wat krassen. |
| Internet ID | O449145 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Automatic |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 870100H081, 6450SS |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 998 |
| Odometer reading | 146750 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Airco | Manual |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O449146 |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 0135QT, 0139WK |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 5F01 |
| Engine capacity | 1598 |
| Kilowatt | 88 |
| Emission class | Euro 5 |
| Odometer reading | 95967 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Complete motor, prijs o.b.v. inruil oude motor na inbouw (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude motor gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O449147 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 223143, 2232C0 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 5F01 |
| Engine capacity | 1598 |
| Gearbox code | 20DP56 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 95967 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Handgeschakelde versnellingsbak, prijs o.b.v. inruil oude versnellingsbak na inbouw. (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude versnellingsbak gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O449148 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 5148R5, 00005148R5 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | 5F01 |
| Engine capacity | 1598 |
| Odometer reading | 95967 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| ABS | Yes |
| Wheel bolts | 4 |
| Type of brake | Disc |
| Particularities | Schijven en abs. |
| Internet ID | O449149 |
| Decorative strip | No |
| Paint code description | LAK GRIS ALUMINIUM |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 9002AK, 00009002AK |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EZR |
| Sensor | Yes |
| Particularities | Kaal portier in nette staat. Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O449150 |
| Decorative strip | No |
| Paint code description | LAK GRIS ALUMINIUM |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 9004AP, 00009004AP |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EZR |
| Sensor | Yes |
| Particularities | Kaal portier in nette staat. Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O449173 |
| Inch | 14 |
| Bolt circle | 4x100 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 5401P0, 672595, 1556514 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Material | Steel |
| ET value | 39 |
| Jot | 4.5 |
| Particularities | 155/65/14 75T Continental Contiecocont 3 DOT0909 |
| Internet ID | O449181 |
| Tyre width | 195 |
| Tyre height | 45 |
| Inch | 15 |
| DOT number | 3625 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 1954515, 195451578V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | Delinte |
| Profile depth | 7.3 |
| Speed rating | V |
| Load index | 78 |
| Particularities | Delinte DS2 78V |
| Internet ID | O449188 |
| Inch | 16 |
| Bolt circle | 4x108 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 5401W4, 2055516 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Material | Steel |
| ET value | 32 |
| Jot | 7 |
| Particularities | DOT 1510 Continental 205/55/16 91V Contipremium contact 2 |