For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O441797 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1608321780, 96752024779V, 0263013982 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Location | Front |
| Particularities | 3 draads. |
| Internet ID | O441799 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1608321780, 96752024779V, 0263013982 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Location | Front |
| Particularities | 3 draads. |
| Internet ID | O441800 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1608321780, 96752024779V, 0263013982 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Location | Front |
| Particularities | 3 draads. |
| Internet ID | O441801 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 7104LE, 7104JZ |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Doors | 4-dr |
| Material | Steel |
| Particularities | Metaal |
| Internet ID | O441802 |
| Paint code description | VAPOR GREY |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 7901Q8, 00007901Q8 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EVG |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O441805 |
| Camera | No |
| Colour code | EVG |
| Courtesy light autom. dimming | Yes |
| Heated | Yes |
| Instapverlichting | Yes |
| Paint code description | VAPOR GREY |
| Retractable | Electrical |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 8153ZV, 00008153ZV |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Colour of part | Gray, grijs |
| Doors | 4-dr |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 9 |
| Number of plugs | 2 |
| Indicators | Yes |
| Blind spot | No |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O441807 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 1253K4, 9676568780, 7104V2, 9828719880 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1598 |
| Odometer reading | 150881 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Airco | Manual |
| Particularities | Front + koelvin. |
| Internet ID | O441808 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 96776842XX, 622192900, 6212371AA, 0096776842XX |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | AUTOLIV |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Tensioning system. | Yes |
| Particularities | Prijs is op basis van inruil oude gordel. |
| Internet ID | O441809 |
| Adjustable height | Manual |
| Heated | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 8846KA, 8846JS, 8216XW, 16068774ZE, 16068780ZE, 8863TE, 8877AF, 16068786ZE |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Material | Leather |
| Interior code | FX |
| Airbag | Yes |
| Particularities | Volleder met airbag, verwarming en hoogte verstelling. |
| Internet ID | O441810 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 96776852XX, 6212370AA, 0096776852XX, 922193000 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | AUTOLIV |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Tensioning system. | Yes |
| Particularities | Prijs is op basis van inruil oude gordel. |
| Internet ID | O441811 |
| Paint code description | GRIS CENDRE |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 7901L9, 07901L9 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Classification code | A2 |
| Body type | Estate |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | ETS |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | Bevat krassen en steenslag. Facelift 307. |
| Internet ID | O441812 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 98087919XX, 34187396, 16115840XX, 96777131XX, 07661783, B270913X |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | TRW |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Row | 2nd row |
| Tensioning system. | No |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O441813 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 98087918XX, 34187395, 16115841XX, 96777143XX, B250913X, 07661793 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | TRW |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Row | 2nd row |
| Tensioning system. | No |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O441814 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Lighting | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 9675041480, 0700044723, 009675041480 |
| State | Used |
| Gearbox code | 20EA55 |
| Drive | Front wheel |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | Hoes is wat beschadigd, voor de rest in nette staat. |
| Internet ID | O441815 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | DB271001, 1610497180 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1598 |
| Odometer reading | 179108 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | BEHR |
| Airco | Airco |
| Particularities | 2 polige stekker. |