For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O435096 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9829285080, 9844412280, 292850, 16943869 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | INTEVA |
| Central locking | Yes |
| Number of wires | 6 |
| Number of plugs | 1 |
| Particularities | 6 polige stekker. |
| Internet ID | O435097 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9829284780, 9844412180, 292847, 16943870 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | INTEVA |
| Central locking | Yes |
| Number of wires | 6 |
| Number of plugs | 1 |
| Particularities | 6 polige stekker. |
| Internet ID | O435101 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9829220580, F2182015, 9847019780, 982922058000 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Airco | Airco |
| Particularities | 1x 4 polige stekker, 1x 2 polige stekker. |
| Internet ID | O435120 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 1608682880, 9673257480 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | Inclusief contra-stekker. |
| Internet ID | O435127 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9838793580, 1681479080 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Doors | 4-dr |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O435132 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9840652280, 009840652280 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Particularities | blauwe stekker. |
| Internet ID | O435137 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Mirror control | No |
| Number of electric windows | 1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 98044803ZD, 0098044803ZD, 06721 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Location | Rear right |
| Particularities | 4 polige stekker. |
| Internet ID | O435141 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Mirror control | No |
| Number of electric windows | 1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 98044803ZD, 0098044803ZD, 06821 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Location | Front right |
| Particularities | 4 polige stekker. |
| Internet ID | O435151 |
| Inch | 17 |
| Bolt circle | 4x108 |
| TPMS sensor | No |
| Wheel type | Sport |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2004 |
| Part number | 5402N4, 00005402N4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Colour of part | Zilvergrijs |
| Material | Alloy |
| ET value | 31 |
| Jot | 6.5 |
| Particularities | Gecontroleerde alu velg. |
| Internet ID | O435152 |
| Tyre width | 195 |
| Tyre height | 65 |
| Inch | 15 |
| Bolt circle | 4x108 |
| DOT number | 4505 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2004 |
| Part number | 5401J2, 195651591H |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Material | Steel |
| ET value | 27 |
| Jot | 6 |
| Particularities | Nooit gebruikt reservewiel met Bridgestone Turanza band DOT4505 |
| Internet ID | O435154 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 50 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 4323 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2004 |
| Part number | 2055017, 205501793W |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | NOVEX |
| Profile depth | 5 |
| Speed rating | W |
| Load index | 93 |
| Particularities | Novex Superspeed A3 93W |
| Internet ID | O435153 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 50 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 4323 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2004 |
| Part number | 2055017, 205501793W |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | NOVEX |
| Profile depth | 5 |
| Speed rating | W |
| Load index | 93 |
| Particularities | Novex Superspeed A3 93W |
| Internet ID | O435159 |
| Inch | 15 |
| Bolt circle | 4x108 |
| TPMS sensor | No |
| Wheel type | Normal |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2012 |
| Part number | 5401P4, 00005401P4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Colour of part | Zwart |
| Material | Steel |
| ET value | 23 |
| Jot | 6 |
| Particularities | Gecontroleerde stalen velg. |
| Internet ID | O435160 |
| Inch | 15 |
| Bolt circle | 4x108 |
| Hub diameter | 0 |
| TPMS sensor | No |
| Wheel type | Normal |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2012 |
| Part number | 5401P4, 00005401P4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Colour of part | Zwart |
| Material | Steel |
| ET value | 23 |
| Jot | 6 |
| Particularities | Gecontroleerde stalen velg. |
| Internet ID | O435161 |
| Inch | 15 |
| Bolt circle | 4x108 |
| Hub diameter | 0 |
| TPMS sensor | No |
| Wheel type | Normal |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2012 |
| Part number | 5401P4, 00005401P4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Wheel bolts | 4 |
| Colour of part | Zwart |
| Material | Steel |
| ET value | 23 |
| Jot | 6 |
| Particularities | Gecontroleerde stalen velg. |