For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O434395 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2007 |
| Part number | 8446Q0, 008446Q0 |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Location | Rear left |
| Elec/Hydr/Mechan | Hydraulic |
| Particularities | Is een dikke cilinder met twee aansluiting is van dak links achter. |
| Internet ID | O434396 |
| Tyre width | 155 |
| Tyre height | 65 |
| Inch | 14 |
| DOT number | 3824 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 1556514, 155651475T |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | delinte |
| Profile depth | 5.8 |
| Speed rating | T |
| Load index | 75 |
| Particularities | Delinte AW6 M+S 75T |
| Internet ID | O434398 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2007 |
| Part number | 8446P9, 008446P9 |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Location | Rear right |
| Elec/Hydr/Mechan | Hydraulic |
| Particularities | Is een dikke cilinder met twee aansluiting is van dak rechts achter. |
| Internet ID | O434401 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 1021 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2008 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 5 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Michelin Primacy 4 91V |
| Internet ID | O434400 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 1021 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2008 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 5 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Michelin Primacy 4 91V |
| Internet ID | O434405 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2007 |
| Part number | 8446P7, 008446P7 |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Location | Rear centre |
| Elec/Hydr/Mechan | Hydraulic |
| Particularities | Is een dunne kleine cilinder van de hoedeplank zit in midden achter. |
| Internet ID | O434408 |
| Ambient verlichting | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 98308815ZD, 98308815 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Interior code | FX |
| Adjustable | Electrical |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O434409 |
| Ambient verlichting | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 98308813ZD, 98308813 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Interior code | FX |
| Adjustable | Electrical |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O434413 |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 1619234780, 1619234580 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | HM05 |
| Engine capacity | 1199 |
| Kilowatt | 55 |
| Emission class | Euro 6 |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Complete motor, prijs o.b.v. inruil oude motor na inbouw (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude motor gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O434414 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Start-stop system | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9828964980, 1640071080 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | HM05 |
| Engine capacity | 1199 |
| Gearbox code | 20A707 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | B1 |
| Particularities | Handgeschakelde versnellingsbak, prijs o.b.v. inruil oude versnellingsbak na inbouw. (Bij keuze voor onze transportservice dan halen wij de oude versnellingsbak gratis op na inbouw!NL+BE) |
| Internet ID | O434417 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9838305680, 009838305680 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | HM05 |
| Engine capacity | 1199 |
| Odometer reading | 150210 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| ABS | Yes |
| Wheel bolts | 4 |
| Type of brake | Drum |
| Particularities | incl. remtrommels en abs-sensoren in goede staat. |
| Internet ID | O434418 |
| Decorative strip | No |
| Paint code description | LAK GRIS PLATINIUM |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9827577580, 9829810480 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EVL |
| Sensor | No |
| Particularities | Kaal portier met een krasje. |
| Internet ID | O434419 |
| Decorative strip | No |
| Hinged window | No |
| Paint code description | LAK GRIS PLATINIUM |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9827578080, 009827578080 |
| State | Used |
| Classification code | A4 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EVL |
| Sensor | No |
| Particularities | Met een krasdeuk. |
| Internet ID | O434420 |
| Decorative strip | No |
| Hinged window | No |
| Paint code description | LAK GRIS PLATINIUM |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2021 |
| Part number | 9827577980, 009827577980 |
| State | Used |
| Classification code | A3 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | Gray, grijs |
| Paint code vehicle | EVL |
| Sensor | No |
| Particularities | Met een kras. |
| Internet ID | O434422 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2007 |
| Part number | 9680079480, 8484T9 |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Body type | Convertible |
| Brand of part | PSA |
| Doors | 2-dr |
| Location | Rear right |
| Particularities | Is het slot van rechts van het kofferdeksel met twee kabels. |