For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O436980 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1608424880, 2206CF, 3PTSDIAM52 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1560 |
| Gearbox code | 20DP76 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 287719 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A1 |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O436985 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 20DP33, 2206EQ, 1608691980 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1560 |
| Gearbox code | 20DP76 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 287719 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A1 |
| Particularities | Achterste huis waar baksteun op komt. |
| Internet ID | O436986 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 9682054510, 2206CA |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1560 |
| Gearbox code | 20DP76 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 287719 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A1 |
| Particularities | Is het differentieel deksel |
| Internet ID | O436997 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2016 |
| Part number | 1610222180, 1610221880, 1610221980 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Light, Gray, Licht Grijs |
| Doors | 4-dr |
| Elec/Hydr/Mechan | Electrical |
| Internet ID | O437032 |
| length/Height | L1H1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 9202J7, 009202J7 |
| State | Used |
| Classification code | A3 |
| Body type | Delivery |
| Colour of part | Green, Groen |
| Interior code | FR |
| Adjustable | Electrical |
| Particularities | Ruit bevat kleine krasjes, verder goed bruikbaar. |
| Internet ID | O437052 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 0121 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2016 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 4.7 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Michelin Primacy 4 91V |
| Internet ID | O437051 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 0121 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2016 |
| Part number | 2055516, 205551691V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 4.7 |
| Speed rating | V |
| Load index | 91 |
| Particularities | Michelin Primacy 4 91V |
| Internet ID | O437064 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2008 |
| Part number | 0200GJ, V753471080 |
| State | Used |
| Type of engine | Multipoint Petrol Injection (Turbo), Petrol Injection (Turbo) |
| Engine code | 5FX |
| Engine capacity | 1598 |
| Kilowatt | 110 |
| Odometer reading | 93980 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | Gecontroleerde cilinderkop. |
| Internet ID | O437065 |
| Automatic main beam dimmer | No |
| Daylight | Yes |
| length/Height | L1H1 |
| Lens | No |
| Self-tracking | No |
| Wiper | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 6208L0, 89902605 |
| State | Used |
| Classification code | A3 |
| Body type | Delivery |
| Brand of part | VALEO |
| Location | Left |
| Adjustable | Electrical |
| Lamp | H4/H1 |
| Particularities | 1 Steuntje afgebroken. |
| Internet ID | O437072 |
| Fitting plate | Yes |
| LED | No |
| length/Height | L1H1 |
| Lexuslook | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 6351AH, 00006351AH |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Delivery |
| Brand of part | VALEO |
| Colour of part | Red, Rood |
| Doors | 2-dr |
| Location | Right |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O437075 |
| Camera | No |
| Courtesy light autom. dimming | No |
| Heated | Yes |
| length/Height | L1H1 |
| Paint code description | BLANC BANQUISE |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 8153L9, 008153L9 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Delivery |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 2-dr |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 9 |
| Number of plugs | 1 |
| Indicators | No |
| Blind spot | Yes |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O437076 |
| Camera | No |
| Courtesy light autom. dimming | No |
| Heated | Yes |
| length/Height | L1H1 |
| Paint code description | BLANC BANQUISE |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 8153N1, 008153N1 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Delivery |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 2-dr |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 8 |
| Number of plugs | 1 |
| Indicators | No |
| Blind spot | Yes |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O437078 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| length/Height | L1H1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 6490P5, 006490P5 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1997 |
| Odometer reading | 128702 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A3 |
| Body type | Delivery |
| Doors | 2-dr |
| Particularities | Mist het knopje van de spiegel. |
| Internet ID | O437080 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| length/Height | L1H1 |
| Mirror control | No |
| Number of electric windows | 1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 6554ZL, 006554ZL |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1997 |
| Odometer reading | 128702 |
| Classification code | A2 |
| Body type | Delivery |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 2-dr |
| Location | Front right |
| Particularities | 4 polig. |
| Internet ID | O437084 |
| Gearbox | 6-speed |
| Gearbox type | Manual |
| length/Height | L1H1 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2011 |
| Part number | 9666904880, 9801642280, 555001310104 |
| State | Used |
| Type of engine | Diesel |
| Engine capacity | 1997 |
| Drive | Front wheel |
| Odometer reading | 128702 |
| Classification code | A2 |
| Body type | Delivery |
| Brand of part | MAGNETI MARELLI |
| Particularities | 18 polig. |