For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O432063 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9678382180, 96783821800 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Location | Left |
| Particularities | Bevat lichte gebruikssporen, verder in goede staat. |
| Internet ID | O432064 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9678381080, 96783810800 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Location | Right |
| Particularities | Bevat lichte gebruikssporen, verder in goede staat. |
| Internet ID | O432065 |
| DAB | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9801610880, 920204062, 6561A0, 980405818 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O432066 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9678175080, 96781750800 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Light, Green, Licht Groen |
| Interior code | FX |
| Adjustable | Electrical |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O432067 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2014 |
| Part number | 9678175180, 96781751800 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | MPV |
| Colour of part | Light, Green, Licht Groen |
| Interior code | FX |
| Adjustable | Electrical |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O432069 |
| Fitting plate | Yes |
| Lexuslook | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 6350X4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Colour of part | Red, Rood |
| Doors | 2-dr |
| Location | Outside |
| Particularities | Getest achterlicht in nette gebruikte staat. |
| Internet ID | O432070 |
| Fitting plate | Yes |
| Lexuslook | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 6351X4 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Colour of part | Red, Rood |
| Doors | 2-dr |
| Location | Right |
| Particularities | Getest achterlicht in gebruikte staat. |
| Internet ID | O432116 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 50 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 0925 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 2055017, 205X50R17, 021568, 021064, DOT0925 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | SUPERIA |
| Profile depth | 5.6 |
| Speed rating | W |
| Load index | 93 |
| Particularities | Superia Ecoblue UHP 205/55R17 met 5.6mm profiel. |
| Internet ID | O432117 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 50 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 0925 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 2055017, 205X50R17, 021568, 021064, DOT0925 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | SUPERIA |
| Profile depth | 5.6 |
| Speed rating | W |
| Load index | 93 |
| Particularities | Superia Ecoblue UHP 205/55R17 met 5.6mm profiel. |
| Internet ID | O432118 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 50 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 0124 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 2055017, 205X50R17, DOT0124, 021568, 021064 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | SUPERIA |
| Profile depth | 4.8 |
| Speed rating | W |
| Load index | 93 |
| Particularities | Superia Ecoblue UHP 205/55R17 met 5.6mm profiel. |
| Internet ID | O432192 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 36353100, 9663123280, 9661940180, 216761594, 9661168380, 9657649480, 281171731B, 01250706, 216760315, 28117431, 16575184, 16721044 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | RFK |
| Engine capacity | 1998 |
| Odometer reading | 234538 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | MAGNETI MARELLI |
| Particularities | Computer (magneti marelli), BSI, transponderring, kontaktslot en handzender. |
| Internet ID | O432193 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 4112HW, 96556746ZR, 6323076 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1998 |
| Odometer reading | 234538 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Doors | 2-dr |
| Particularities | Airbag stuur, met gebruikssporen. |
| Internet ID | O432194 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 659349, 9821852480, 9662385980, 200998, 102710017 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | RFK |
| Engine capacity | 1998 |
| Odometer reading | 234538 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Particularities | 12 polige stekker. |
| Internet ID | O432211 |
| Colour code | EZR |
| Heated | Yes |
| Paint code description | GRIS ALUMINIUM |
| Retractable | Electrical |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 8149VV, 8151GY, 815275 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Brand of part | FICO |
| Colour of part | Gray, grijs |
| Doors | 2-dr |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 7 |
| Number of plugs | 2 |
| Indicators | No |
| Blind spot | Yes |
| Particularities | Bevat krasjes, verder goed bruikbaar |
| Internet ID | O432212 |
| Colour code | EZR |
| Heated | Yes |
| Paint code description | GRIS ALUMINIUM |
| Retractable | Electrical |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 8149VT, 8151HA, 815276 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Convertible |
| Brand of part | FICO |
| Colour of part | Gray, grijs |
| Doors | 2-dr |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 8 |
| Number of plugs | 2 |
| Indicators | No |
| Blind spot | Yes |
| Particularities | Bevat krasjes, verder goed bruikbaar. |