For high-quality, used Peugeot parts, Maresia Parts is the place to be. For more than 50 years, we
have been the specialist in used car parts, for individuals, garages, leasing and insurance companies,
among others. We will be happy to help you find used parts suitable for your type of Peugeot.
Toon meer
| Internet ID | O425672 |
| Tyre width | 185 |
| Tyre height | 65 |
| Inch | 15 |
| DOT number | 2023 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1856515, 0211091, 185X65R15, 02116472 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | VREDESTEIN |
| Profile depth | 4.2 |
| Speed rating | T |
| Load index | 88 |
| Particularities | Vredestein Quatrac, 185/65R15 met 4.2mm profiel. |
| Internet ID | O425671 |
| Tyre width | 185 |
| Tyre height | 65 |
| Inch | 15 |
| DOT number | 2023 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2013 |
| Part number | 1856515, 0211091, 185X65R15, 02116472 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | VREDESTEIN |
| Profile depth | 4.2 |
| Speed rating | T |
| Load index | 88 |
| Particularities | Vredestein Quatrac, 185/65R15 met 4.2mm profiel. |
| Internet ID | O425676 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 3923 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2017 |
| Part number | 2055516, 205X55R16, 022539, 0213510 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 5.1 |
| Speed rating | H |
| Load index | 91 |
| Particularities | Michelin Energysaver, 205/55R16 met 5.1mm profiel. |
| Internet ID | O425681 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9659285580, 1940TQ, 6580NJ, 966519580 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | NFU |
| Engine capacity | 1587 |
| Odometer reading | 175629 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | BOSCH |
| Particularities | Computer , bsi , transponderring, en 2 handzenders. |
| Internet ID | O425682 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 6500FH, 9661086980 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine capacity | 1587 |
| Odometer reading | 175629 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | DELPHI |
| Particularities | BSM-L10 |
| Internet ID | O425683 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9223A3, 9650768180 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | ORIGINEEL |
| Adjustable | Hand |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O425685 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9222FS, 9222X0, 9681161680 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | ARVINMERITOR |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 6 |
| Number of plugs | 1 |
| Particularities | Compleet. |
| Internet ID | O425686 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9221FT, 9221X1, 9681161980 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | ARVINMERITOR |
| Adjustable | Electrical |
| Number of wires | 6 |
| Number of plugs | 1 |
| Particularities | Compleet. |
| Internet ID | O425690 |
| Keyless sensor | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9101GH, 910970, 9680656680 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | zwart |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Paint code part | EXL |
| Interior code | FX |
| Location | Outside |
| Particularities | Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O425691 |
| Keyless sensor | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9101GH, 910958, 9680168680 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | zwart |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Paint code part | EXL |
| Interior code | FX |
| Location | Outside |
| Particularities | Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O425694 |
| Keyless sensor | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 9101GH, 9680168580 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Vehicle colour | zwart |
| Colour of part | Black, Zwart |
| Paint code part | EXL |
| Interior code | FX |
| Location | Outside |
| Particularities | Op kleur te monteren. |
| Internet ID | O425698 |
| Gearbox | 5-speed |
| Gearbox type | Manual |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 5148V6, 5148L9 |
| State | Used |
| Type of engine | Petrol |
| Engine code | NFU |
| Engine capacity | 1587 |
| Odometer reading | 175629 |
| Unit odometer reading | Kilometers |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| ABS | Yes |
| Wheel bolts | 4 |
| Type of brake | Disc |
| Particularities | In goede staat. |
| Internet ID | O425700 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 8975CA, 008975CA |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | AUTOLIV |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Tensioning system. | Yes |
| Particularities | In nette staat. |
| Internet ID | O425701 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2006 |
| Part number | 96498076XX, 8975Z7 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Body type | Hatchback |
| Brand of part | AUTOLIV |
| Colour of part | Zwart |
| Doors | 4-dr |
| Row | 2nd row |
| Tensioning system. | No |
| Particularities | In nette staat. |