Rated excellent
| Brand: | Renault |
| Model: | Renault - Scenic |
| Internet ID | O284032 |
| Tyre width | 195 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 20 |
| Kind of tyre | Summer |
| Months of warranty |
3
Months volgens STIBA voorwaarden. |
| Year of construction | 2018 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | MICHELIN |
| Profile depth | 5 |
| Particularities | IN GOEDE STAAT |
| Internet ID | O284032 |
| Article number |
| Internet ID | O442857 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 3623 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 2055517, 205551795V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | Medallon |
| Profile depth | 7 |
| Speed rating | V |
| Load index | 95 |
| Particularities | Medallon CS+All Season |
| Internet ID | O366434 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 17 |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2009 |
| Part number | 0273546, 023298, 205X55R17, DOT2514 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | CONTINENTAL |
| Profile depth | 6 |
| Speed rating | V |
| Load index | 95 |
| Particularities | In goede staat. Band Continental Contipremium Contact5, 205X55R17 met 6mm profiel. |
| Internet ID | O396285 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 60 |
| Inch | 16 |
| DOT number | 0424 |
| Kind of tyre | Summer |
| M+S | No |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2010 |
| Part number | 205X60R16, 026580, 0278962, DOT0424 |
| State | Used |
| Classification code | A2 |
| Brand of part | maxis |
| Profile depth | 6.5 |
| Speed rating | H |
| Load index | 92 |
| Particularities | Zomerband Maxis mecotra3, 205/60r16 met 6.5mm profiel. |
| Internet ID | O445744 |
| Tyre width | 205 |
| Tyre height | 55 |
| Inch | 17 |
| DOT number | 4325 |
| Kind of tyre | All season |
| M+S | Yes |
| Months of warranty | 3 Months |
| Year of construction | 2012 |
| Part number | 2055517, 205551795V |
| State | Used |
| Classification code | A1 |
| Brand of part | CONTINENTAL |
| Profile depth | 6.8 |
| Speed rating | V |
| Load index | 95 |
| Particularities | Continental All season Contact 2 95V DOT 4325 |
